piątek, 30 stycznia 2015

Ostatnia otwarta beta Battlefield Hardline

Już za kilka dni, bo 03.02.2015 wszyscy gracze będą mieli okazję położyć swoje łapki na najnowszej odsłonie serii Battlefield. Tego dnia otwarta zostanie najbliższa, ostatnia już otwarta beta Battlefield Hardline.


EA zaprasza wszystkich graczy do zapoznania z tytułem Battlefield Hardline. W ciągu 5ciu dni od 03.02.2015 do 08.02.2015 gracze wszystkich platform, będą mogli poznać wszystkie jej wady i zalety. Tak, to prawda, beta zostanie udostępniona na wszystkie platformy, na które pojawi się sama gra, a więc PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One i Xbox 360.

Wygląda na to, że gracze PC będą nieco uprzywilejowani, bo już 02.02.2015 będą mogli zacząć pobierać grę na swoje maszyny uruchamiając ściąganie o godzinie 10:00 standardowego czasu pacyficznego, czyli około godziny 19:00 czasu polskiego. Prawdopodobnie EA nastawia się na największe zainteresowanie na PC właśnie, lub narzędzia dostępne na konsole nie udostępniają możliwości zablokowania gry do zadanego momentu (w co osobiście nie wierzę, ale się na konsolach nie znam). Istotne jest, że pobranych danych będzie stosunkowo dużo. Na PC, PS4 i XBox One ma być to 10 - 11GB, zaś posiadacze PS3 i Xbox 360 będzie to nieco poniżej 4GB. W tym momencie nie jest podane, o której godzinie rozpocznie się sama Beta, ale spodziewałbym się, że również będzie to godzina 10:00PST. To bardzo dobra wiadomość, bo będzie można zacząć rozgrywkę akurat po powrocie z pracy.

Na stronie battlefield.com twórcy informują, że dla graczy udostępnione zostaną 3 mapy, Downtown, Dust Bowl i Bank Job. Niewiele mi to w tym momencie mówi, ale zdaje mi się, że Downtown jest mapą, która była udostępniona w czerwcu zeszłego roku. Dostępne mają być też 3 tryby rozgrywki, Hotwire, Conquest i Heist. Jeśli dobrze rozumiem, pierwszy z nich będzie dostępny na 2 pierwszych mapach, drugi tylko na Dust Bowl, a ostatni tylko na Bank Job. Conquest to tryb najpopularniejszych we wcześniejszych odsłonach Battlefield, Heist był już 'ograny' w becie zamkniętej, więc nowością ma być Hotwire. Tryb ma polegać na przejęciu pojazdów i sprowadzać się do wartkich pościgów i rozwałki w ruchu.

Osobiście dawno już miałem okazję pobawić się w Battlefield Hardline. Na tyle dawno, że w okolicach świąt Bożego Narodzenia, dziwiłem się, nie widząc tego tytułu na półkach sklepowych. Po prostu nie mogłem uwierzyć, że jeszcze nie miała premiery. Podobno do premiery został w tej chwili miesiąc. Myślę, że skorzystam z danej nam okazji i jeszcze raz się pobawię. Zapowiedziane jest udostępnienie trybu Hacker. Spróbuję się do niego dorwać, aby zobaczyć jak może on wpływać na rozgrywkę. Ma być on podobny do trybu Commander obecnego w Battlefield 4. Nie wiem czego się spodziewać w tym momencie, bo ostatni raz z trybem Commander miałem do czynienia w Battlefield 2, a było to już jakiś czas temu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz