czwartek, 12 sierpnia 2010

LDD: Lego Universe

Wspominałem w poprzednim poście, o budowaniu dźwigu z roku 2005 (LDD: Dźwig 8421 rocznik 2005), o trybie Lego Universe w programie Lego Digital Designer. Warto w takim razie, aby opisać jak do tego trybu się dostać. Bez niego na pewno nie jeden Lego maniak na programie się zawiedzie. Pierwsze wrażenia z programem wskazują jakby było to środowisko do zdalnego zapoznania z zestawami z katalogu i zamawiania ich z oficjalnego serwisu lego (bardzo drogo z resztą).

Aby dostać się do tego trybu konieczne jest wykonanie 2 kroków, no może 3. Po pierwsze konieczne jest odszukanie pliku konfiguracyjnego programu. Jest on do znalezienia pod adresem:

%APPDATA%\LEGO Company\LEGO Digital Designer\
Interesuje nas plik o nazwie preferences.ini. Plik należy otworzyć w dowolnym edytorze tekstowym (wystarczy notatnik), ale przecież wiemy wszyscy chyba, że mamy zawsze jakiś sensowny edytor. Na końcu pliku dodajemy linijkę:

Themeaccess=LEGOUniverse
Plik zapisujemy i cieszymy się nowym "themem". Dodaje on masę nowych klocków, możliwość pokolorowania dowolnie każdego klocka (można zrobić przezroczysty model cały), czy możliwość stosowania nalepek.

Jakby się komuś nie chciało za bardzo szukać, to stąd można pobrać LDD: download.

Czytaj też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz