sobota, 3 października 2009

Java: Smack i łączenie z jabber.org

Ostatnimi czasy rozpocząłem swoją przygodę z protokołem XMPP jako takim. Oczywiście jako zagorzały programista języka Java znalazłem właściwe rozwiązanie dla tej platformy. Dzięki bibliotece Smack możliwe jest bardzo szybkie wykonanie najprostszych operacji.

Niestety łączenie okazało się nie takim prostym zadaniem jak tutoriale głoszą. W przypadku polskich serwerów jabberpl.org, czy jabber.wp.pl było to zadanie łatwe, możliwe do ujęcia w 3 liniach kodu. Niestety w przypadku jabber.org było to dość problematyczne. Uwierzytelnianie przez TSL za każdym razem kończyło się niepowodzeniem.

W końcu gdzieś w sieci, na którymś anglojęzycznym forum znalazłem rozwiązanie. Przed połączeniem konieczne jest dodanie do programu jednej linijki, która ustala rodzaj szyfrowania. Dzięki temu skończyły się moje problemy z łączeniem z jabber.org. Linijkę kodu należy dodać przed logowaniem na serwer. Nie ma znaczenia, czy będzie to jeszcze przed, czy po połączeniu z serwerem. Szyfrowanie zostaje użyte dopiero przy uwieżytelnianiu.

SASLAuthentication.supportSASLMechanism("PLAIN", 0);


Mam nadzieję, że większość osób poszukujące rozwiązania znajdzie je wcześniej czy później. Powodzenia programistom Javy w zmaganiach z jakże przyjemną biblioteką Smack.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz