wtorek, 13 lipca 2010

Xfire integracja z Modern Warfare 2 bez Steam

Witam serdecznie po długiej przerwie. Mamy już wakacje, więc jest czas nieco pograć. Znaczy studenci pewnie wiedzą, że bredzę, ale to nie ma teraz tak wielkiego znaczenia :). Dorwałem się ostatnio do Call Of Duty: Modern Warfare 2 na multi i powiem szczerze, że dawno nie miałem tyle adrenaliny grając w grę komputerową. Przebija to nawet granie na klanowym serwerze w Call Of Duty: Modern Warfare.

Od czasu jak zacząłem przygodę z MW i serwerami dedykowanymi zacząłem również korzystać z Xfire. Zapewne wielu ludziom warto przybliżyć tę platformę dla graczy. Nie jest to jednak post bezpośrednio na ten temat, więc odsyłam jedynie do strony xfire. Można tutaj dowiedzieć się wszystkiego na ten temat. Co ważniejsze jej funkcje to możliwość nagrywania filmów z gry, albo zapamiętywania serwerów do gier. Bardzo przydatne. Niestety z MW2 jest drobny problem jeśli gra się w jakąś wersję bez użycia Steam. Przykładowo na AlterIWnet. Zdarza się tak, że xfire nie będzie w stanie odnaleźć zainstalowanej kopii gry. W tym przypadku trzeba posłużyć się małym trikiem.
 1. Odnajdź plik xfire_games.ini
  W systemie Windows XP znajduje się on w ścieżce instalacyjnej xfire. W przypadku Windows7 znajduje się on pod adresem C:\ProgramData\Xfire
 2. W powyższym pliku należy odszukać sekcję [5992]
  W tym miejscu znajduje się opis gry Modern Warfare 2 dla Xfire interesują nas dokładnie sekcje [5992] i [5993]. Pierwsza opisuje Single Player, druga Multi Player.
 3. Zamień kod w obu opisanych sekcjach na poniższy:

  [5992]
  LongName=Call of Duty: Modern Warfare 2 Singleplayer
  ShortName=codmw2
  LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam\InstallPath
  LauncherExe=iw4sp.exe
  DetectExe=iw4sp.exe
  Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% -applaunch 10180 %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
  InGameRenderer=D3D9
  InGameFlags=USE_PRESENT|USE_SWAPCHAIN|ENABLE_MOUSE|USE_DINPUT_MOUSE

  [5993]
  LongName=Call of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer
  ShortName=codmw2m
  LauncherDirKey=HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Valve\Steam\InstallPath
  LauncherExe=iw4mp.exe
  DetectExe=iw4mp.dat
  Launch=%UA_LAUNCHER_EXE_PATH% -applaunch 10190 %UA_LAUNCHER_EXTRA_ARGS% %UA_LAUNCHER_NETWORK_ARGS%
  InGameRenderer=D3D9
  InGameFlags=USE_PRESENT|USE_SWAPCHAIN|ENABLE_MOUSE|USE_DINPUT_MOUSE

 4. Odpal Xfire (lub zrestartuj). Następnie przejdź do Narzędzia>Opcje>Gry. Pozwól na wyszukanie zainstalowanych gier. Istnieje szansa, że po poprzednim kroku MW2 zostanie odszukany. W tym wypadku pojawi się w drzewie po lewej w sekcji "Zainstalowane gry". W przeciwnym razie trzeba wyszukać go wśród niezainstalowanych gier. Z rozwijanej listy na górze wybierz Manual Detect, a następnie wyszukaj ścieżkę do gry.
Po wykonaniu tych wszystkich kroków będzie możliwe cieszenie się xfire w grze. Niestety kroki te należy powtórzyć po każdej aktualizacji xfire. Aktualizacje tak częste nie są, ale prędzej czy później się pojawiają. 

2 komentarze:

 1. Dzięki temu wpisowi podskoczą Ci statsy wejść! :D Ja już musiałem użyć tego trzy razy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Sam z tego korzystam, więc zapisanie tego tutaj mnie ułatwiło sporo.
  Pewni ludzie na forum AlterIWNET opisali sposób z tworzeniem autopatchera, ale on wycofuje update "game support" do ostatniego poprawionego, a nie zmienia sposób współdziałania xfire z MW2. Ręczna modyfikacja jest raczej lepszym sposobem.

  OdpowiedzUsuń