środa, 17 października 2012

Silverlight: debugger nie chce wystartować

Dzisiaj post z tych szybkich. Zamieszczam rozwiązanie problemu nie startującego debuggera dla aplikacji Silverlight. Mnie się to pierwszy raz przytrafiło w Visual Studio 2012, jednak o ile wiem dotyczy on także wersji wcześniejszych. Jeśli natrafiasz na komunikat "The debugger cannot continue running the process. Unable to start debugging." to możliwe, że właśnie znalazłeś rozwiązanie.

Zacznę może od samego początku, czyli od podania rzeczy oczywistych, czyli od włączenia samego debugowania Silverlight. Dla projektu webowego, który hostuje naszą aplikację Silverlight trzeba wejść do ustawień i w zakłedce Web na dole jest sekcja Debuggers. Włączamy tam opcję Silverlight i zapisujemy.


Czas na rozwiązanie samego problemu. Przyczyny mogą być co najmniej 2. Na początek rozwiązanie mojego problemu. Z jakiś powodów Visual Studio raczyło zgubić informację o startowym projekcie. Wystarczy ustawić projekt webowy jako startowy. Klikamy prawym klawiszem na projekt webowy w Solution Explorer i wybieramy opcję Set as startup project.

Druga możliwość jest już nieco trudniejsza do zlokalizowania. Występuje jeśli jakiś czas temu raczyliśmy usunąć jakąś część naszego projektu. Trzeba przejrzeć nasze pliki sln projektów i zobaczyć, czy wszystkie referencje się zgadzają. Jakimś cudem Visual Studio takiej zależności potrafi nie znaleźć. Otwieramy pliki sln projektów w edytorze tekstowym i szukamy wszystkich ProjectReferences. Zabawa nieco żmudna, ale powinno się udać.

Czytaj też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz