poniedziałek, 10 sierpnia 2009

W robocie plaża

Zacznijmy może optymistycznie. Dwa posty temu pisałem o małym projekcie DNSLogger, który pozwala na logowanie wszystkich odwiedzanych przez użytkowników w sieci serwisów w sieci Internet. Dzięki małemu nakładowi pracy, a do tego pomocy wujka Googla udało się nieco usprawnić aplikację.

Pierwotnie DNSLogger był ukryty poprzez brak okna. Głupie i słabe. Aktualnie dzięki projektowi JSL moja aplikacja pracuje jako usługa w systemie MS Windows. Przetestowane i działa. Dzięki temu bez grzebania w rejestrze DNSLogger działa niezależnie od zalogowanego użytkownika. W najbliższym czasie zamierzam udostępnić tą i może jeszcze inne aplikacje do pobrania dla każdego zainteresowanego. Powinienem zrobić to już dawniej. Polecam zajrzenie do pierwszego opisu DNSLogger w poście Sieć na nasłuchu.

No to teraz mniej optymistycznie. Wakacje wakacjami, ale jeść trzeba. Pracuję aktualnie nad dwoma projektami na własny użytek, jednak niestety nie jest tak różowo jakbym chciał. Zwracam się z apelem do każdego odwiedzającego. Jeśli znasz kogoś, kto potrzebuje projektu w języku Java, lub C/C++ na zaliczenie, lub do innych celów, albo strony internetowej, proszę o polecenie biednego studenta informatyki z Warszawy (czyli mnie), lub zgłoszenie się do mnie na adres j_paszynski[at]wp.pl. Polecam się wszystkim.

Liczę nieco, że we wrześniu sytuacja finansowa nieco się zmieni, gdy obudzą się wszyscy szukający pomocy przy projektach na zaliczenie poprawkowe w kampanii wrześniowej. Możliwe jest też wsparcie mnie w prosty sposób poprzez klikanie w reklamy na blogu. Może piwo z tego kiedyś będzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz