środa, 12 września 2012

JavaScript: Przekierowanie z ramki Google Images na stronę

Na moim blogu stosunkowo duży ruch jest generowany przez odwiedzających z wyników Google. To całkiem dobrze, bo oznacza stosunkowo wysoką pozycję bloga w tej wyszukiwarce. Niestety pewnego rodzaju problem stwarzają ludzie, docierający z wyników wyszukiwania obrazków. Udało mi się na szczęście znaleźć prosty skrypt przekierowujący prosto do mojej strony w razie takich odwiedzin.

Skrypt w istocie składa się zaledwie z 2 linii właściwego kodu. Wystarczy wrzucić go do sekcji head na stronie i nie będzie już możliwości zamieszczenia strony w ramce. Jest to co nieco irytujące czasami, ale niestety nie raz niezbędne rozwiązanie.

<script language="JavaScript"type="text/javascript">
    if (top.location != self.location) top.location = self.location;
</script>

Dlaczego warto zastosować takiego rodzaju skrypt:
  • reklamy,
  • odwiedziny,
  • wsparcie użytkownika,

Pierwszy powód powinien być oczywisty dla każdego właściciela strony internetowej, która umieścił na swojej stronie reklamy. Takie przekierowanie ma wielkie znaczenie właśnie dla nich. Nie jeden system nie zliczy poprawnie wyświetleń, a już na pewno użytkownik nie ma szansy w nie klikać.

Drugi powód to ruch na stronie. Jeśli użytkownik z łatwością dostanie się prosto do zdjęcia i tylko do niego, to nikłe są szanse, aby przejrzał na stronie coś innego. Małe są nawet szanse, że obejrzy w ogóle stronę, która zawiera poszukiwaną przez niego grafikę.

Ostatni powód może się wydać dziwny: bo nie znalazł tego czego szukał. Na blogu zawsze zamieszczam miniatury, które odsyłają do pełnych wymiarów. Czasem nawet odsyłają do zdjęcia lub strony z nim na innej witrynie. To ostatnie tyczy się niedawnych postów z zestawieniami tapet. W tej sytuacji użytkownik szukający tapety trafia do mnie do obrazka mającego 628x393px zamiast 1920x1080.

To co mi teraz potrzebne, to możliwość wyciągnięcia z adresu Google Images jakoś, który z obrazków jest wskazywany. W ten sposób mógłbym odesłać użytkownika do odpowiedniej etykiety na stronie, wskazującej na miniaturę poszukiwanego przez niego zdjęcia.

Edit:
Niestety google zmieniło sposób wyświetlania wyników wyszukiwania obrazków i powyższa metoda już nie działa. Użytkownik ma teraz do dyspozycji przycisk przejścia do strony jednak nie sądzę, aby był on tak chętnie wykorzystywany przez użytkowników. Troszkę średnio przyjemne jest generowanie ruchu na serwerze przez poszukujących obrazków, a jednocześnie brak ruchu z ich strony na witrynie. Wiadomo przecież, że odsłony mają istotny wpływ na ocenę strony i co za tym idzie na ewentualne wpływy z reklam.

Czytaj też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz