wtorek, 28 czerwca 2011

alterIWnet xfire patcher 0.4.8 update

Miałem chwilę czasu z brakiem motywacji do normalnej pracy i postanowiłem zrobić coś dla siebie. Jak już nie raz wspominałem (na tych łamach na pewno też) często programuję na własny użytek. Tak kiedyś powstał alterIWnet XFire patcher. Dziś mam zaszczyt ogłosić publikację wersji 0.4.8. Przypominam, że poprzednia wersja, która ujrzała światło dzienne miała numer 0.3.5 0.3.4. Przycisk poniżej odsyła do pliku jar. Zachęcam do pobierania i korzystania.


Lista zmian jest do znalezienia w paczce w pliku changelog.txt. We wszystkich wcześniejszych wersjach plik ten był przechowywany wyłącznie w projekcie. Do tego dopiero od 2 poprzednich wersji zyskał formę nadającą się do prezentacji. Wyda się, że niewiele zmieniło się od 0.3.5 0.3.4, ale są to zdecydowanie ułatwienia.

Lista zmian:

 1. wyszukiwanie lokalizacji dla xfire_games.ini w WinXP
 2. automatyczne wskazanie pliku xfire_games.ini dla trybu okienkowego
 3. dodanie obsługi domyślnych ścieżek dla WinXP i Win7/Vista w trybie cichym
 4. parametr f nie jest już wymagany, jeśli brak, to zostanie wybrany plik pod ścieżką domyślną
 5. tryb cichy został uodporniony na więcej możliwych błędów
 6. okno aplikacji startuje wyśrodkowane, a nie w lewym górnym rogu
 7. część komunikatów pojawia się tylko w trybie verbose
 8. changelog został dodany i jest pakowany z aplikacją

W wolnej chwili, gdy będę miał motywację i wenę zamierzam przejść do wersji 0.5.*. Do tego potrzeba mi jednego małego szczegółu i kilku sensownych poprawek. W sumie nie ma za bardzo tajemnicy w tym co planuję. Przy okazji ktoś widząc tę listę może zauważy czego ważnego na niej brakuje i z dobrego serca mi podpowie.

Plany na następne wersje:

 1. dodanie grafik
 2. dodanie about
 3. filtr dla plików, w wyszukaniu tylko plik ini
 4. bardziej zaawansowane sprawdzanie ścieżki w cichym trybie
 5. obsługa lokalizacji językowej

Trudno mi teraz określić co z tego faktycznie będzie zrobione. Grafiki są niemal pewne. Niby to tylko jeden przycisk, ale przynajmniej ikona się przyda. Wysłałem już pytanie do jednego z administratorów na alterIW.net o pozwolenie użycia ikony ich strony. Jeśli takie pozwolenie dostanę, to ikona się pojawi. Wtedy też mocno przyda się about zawierający podziękowanie dla alterIW.net. Oczywiście marzy mi się jeszcze autoupdate samej aplikacji, ale to wymaga sporo roboty i pewnego serwera, a najlepiej paru serwerów lustrzanych. Po czymś takim aplikacja zasłużyłaby na skok do wersji 0.8.* :).

Źródła jeszcze nie publikuję. Poza użyciem ini4j i cli nie ma tam absolutnie nic ciekawego. Może zostanie udostępnione po następnej serii poprawek. Zapewne razem z udostępnieniem źródła całość zostanie z esnips przeniesiona na sourceforge.net z odpowiednią otwartą licencją.

Czytaj też:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz